Wszystko zaczęło się w połowie września 2014 roku…. Olinek bardzo źle się czuł, bolały go kości, nie mógł ruszać szyją, przestał chodzić i miał duże zaparcia. Był diagnozowany prawie dwa miesiące…
Cztery razy leżał na chirurgii, miał robione usg, prześwietlenia, ale nic nie wykazały… Olinek miał złe wyniki. Wtedy mama poprosiła o skierowanie na onkologię, bo lekarze uważali, że chłopczyk ma tylko problemy z brzuszkiem i odsyłali go do gastroenterologa. W klinice onkologii Olivier też był długo diagnozowany, aż do 3 listopada… wtedy odbyła się punkcja szpiku, która pokazała, że ma komórki nowotworowe, przerzutowe w szpiku. Wtedy było wiadomo, że to rak… rozpoczął się koszmar…. szukanie guza… oczywiście na usg było nadal czysto. Dopiero tomografia pokazała, że Olinek ma zajęte przez nowotwór wszystkie węzły chłonne, a także cechy destrukcji kostnej obu gałęzi żuchwy z przerwaniem warstwy korowej czyli naciek… W lewym polu nadnercza znajdował się duży guz ze zwapnieniami o wymiarach 5,3cm x 4,7cm x 5 cm. W przestrzeni zaotrzewnowej obok przepony następny guz – 7cm x 5,6cm w przekroju 11,2 cm… guz i pakiet węzłów otaczały narządy.
Części kostne objęte badaniem, w tym kręgi były zajęte przez nowotwór. Przykręgosłupowo po prawej stronie widoczny był kolejny guz 1,8cm x 2,2 cm. Powyżej kolejny guz – 0,9cm x 0,8 cm. Przykręgosłupowo po lewej stronie koło 8 żebra kolejny guz – 1cm x 1cm.
NEUROBLASTOMA IV ST.
Rozsiane ogniska NBL w częściach kostnych żebra, trzony kręgów, rękojeść mostka i łopatki. Badanie MIBG całego ciała uwidoczniło zmiany w kościach w obu oczodołach, kościach skroniowych, podstawie czaszki, potylicy, szczęce, żuchwie, kręgosłupie, żebrach, kości ramieniowej, całej miednicy, dwóch kościach udowych i piszczelowych.
Szpik zajęty w 25%……

 

Pomóc Olivierkowi można przekazując darowiznę na konto:
Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Nr konta : 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Tytułem: Olivier Huk

 

 

 

https://www.facebook.com/olivier.huk