Nikt kto nie ,zapoznał’ się bliżej z nowotworami dziecięcymi nie wie jak to jest….. Nikt nie wie jak wygląda życie z tym gościem-rakiem, który bezczelnie rozsiada się w salonie na kanapie….. Chodzi po domu za jego mieszkańcami krok w krok….. Cały czas czuć jego ciężki oddech na plecach, a w powietrzu unosi się jego obrzydliwy zapach….
Ma w dupie paniczny lęk i przerażenie….. Co noc kładzie się obok w łóżku i szepcze do ucha straszne rzeczy, nie pozwalając zasnąć…..
Tak wygląda życie z rakiem….. A każdy kto nie poznał tego życia, odwracając się od tych, którzy żyją na codzień z tym bydlakiem, są współodpowiedzialni za to, że ten skurwysyn się tak panoszy…..
Gdy daję Ci ulotkę dziecka chorego na raka nie traktuj jej jak reklamy pożyczki od ręki…. Nie wyrzucaj jej zniesmaczony do śmieci, bo na tej ulotce są łzy, krew i cierpienie…. Rozpaczliwe wołanie o pomoc!!!!!
Czy jako rodzic, zastanawiałeś się jak to jest, gdy terrorysta porwie ci dziecko…. Jeżeli nie  dasz mu tyle kasy ile będzie chciał, zakatuje i udręczy Twoje dziecko na śmierć….. Zastanawiałeś się nad tym…..?!?!?
Czy kupując kolejną watę cukrową, kiełbasę i piwo…. zastanawiałeś się nad TYM?!?!?!
Przestań zachowywać się jak motłoch z cyrku Nerona, żądny chleba i igrzysk! Zatrzymaj się…. Zadumaj……nie oczekuję, że sprzedasz dom…. Podaruj 2zł, 5 zł…..przekaż znajomym, że jest takie dziecko, przytul w myślach….zadaj sobie trud i przynajmniej wysłuchaj….Nie liczy się ilość danej kasy…..Mam w dupie Twoją litość i gadanie: ale biedne dziecko, ale nieszczęście……..liczy się empatia, okazane zainteresowanie i serce….
I pamiętaj….. Rak nie pyta czy może wprowadzić się do Twojego domu, nie negocjuje…. Zakradnie się, gdy Ty będziesz spokojnie spał, niczego się nie spodziewając…. Nie odwracaj się, bo kiedyś sam możesz cierpieć, gdy wszyscy od Ciebie się odwrócą…..
Jesteś Człowiekiem!
To zobowiązuje!
Paulina Szubińska-Gryz-ta od tej neuroblastomy